Deň Prešovského samosprávneho kraja

Sviatok všetkých svätých v CSS Zátišie
31. októbra 2016
Špeciálny kočík pre prijímateľov CSS Zátišie v Osadnom
20. novembra 2016
Zobraziť všetko

V utorok, 15.11. 2016 sa v Prešove konal už po ôsmy krát Deň Prešovského samosprávneho kraja. Aj my sme sa tejto akcie zúčastnili, prezentovali sme svoje zariadenie výrobkami z ergoterapeutických dielní. Naši dvaja prijímatelia – Svetlana Tulejová a Bartolomej Zsiga mali možnosť pozrieť si bohatý kultúrny program, ktorý bol vo vestibule budovy.

Vystúpili tam mažoretky, FS Maguráčik zo Starej Ľubovne, zbor Gaudeamus – Prešov, Hip –hop – Spojená škola Ľ. Podjavorinskej v Prešove, sestry Šuťákové a SUŠ v Prešove urobila historickú módnu prehliadku. V budove VÚC bol počas celého dňa sprievodný program, videli sme tam prácu remeselníkov, hasičskú techniku, ukážky prác žiakov škôl – zdobenie torty, carvingfruit – vyrezávanie do ovocia a zeleniny, baristické techniky, mali sme ochutnávku muffinov a pečeného čaju, videli sme ukážky poskytovania prvej pomoci , výstavy z múzeí a veľa iného, zaujímavého.

My sme sa na tejto akcii prezentovali výrobkami z ergoterapeutických dielní. Ľudia sa zastavovali pri našich výrobkoch, obdivovali prácu našich prijímateľov, Svetlana a Berto im rozprávali, ako pracujú v dielňach. Niekoľko výrobkov sme aj predali. Deň nám ubehol veľmi rýchlo, lebo v celej budove bolo rušno, program bol bohatý, večer sme sa vrátili do nášho Zátišia so želaním, že aj na budúci rok pôjdeme do Prešova.

[widgetkit id=208]