Fašiangové bláznovstvá prijímateľov CSS Zátišie

Novoročná diskotéka prijímateľov v CSS Zátišie
13. januára 2013
Sociálno-rehabilitačný pobyt prijímateľov na Vinnom
7. marca 2013
Zobraziť všetko

Koľko trápenia a problémov nás musí počas roka zasiahnuť, aby sme boli konečne ochotní vypustiť ich ako gina z fľaše? Fašiangy sú ideálnym obdobím keď v tanci a vo veselom smiechu, oblečení v pestrofarebných kostýmoch, nakazení úprimnou veselosťou prejavujeme svoje bláznovstvo.
Vo vynovenej sále Obecného úradu v Osadnom sa štyridsať našich prijímateľov sociálnej služby z Centra sociálnych služieb Zátiše v Osadnom a v Snine, v stredu, 06.02. 2013 premenilo na smiešne, rozprávkové, bláznivé masky ( šachový kráľ, buchta na pare, chrípkový vírus, pračlovek, rontgenový snímok, ľadová kráľovná, kovboji, piráti z Čiernej perly …). Schovaní za škraboškou sa správali inak ako počas roka. Celé dopoludnie sa tancovalo, hodovalo. Pochutnali sme si na fašiangových jedlách – šiškách a fánkach – ktoré sme si sami pripravili deň vopred v rámci krúžkovej činnosti s našimi najšikovnejšími prijímateľmi.
Po dobrom obede nám naši prijímatelia pri rôznych súťažiach dokázali, že aj ľudia s handikapom vedia v súťaži prekonať samého seba, vedia vyhrať i prijať prehru. Na záver akcie sme žrebovali tombolu, v ktorej každý vyhral nejakú drobnosť.
Akcia sa vydarila aj vďaka starostovi obce Osadné, Mgr. Róbertovi Mikuláškovi, ktorý nám umožnil zorganizovať veľkú akciu v sále obecného úradu. Touto cestou sa mu chceme za to poďakovať a veríme, že aj naďalej budeme môcť organizovať také vydarené akcie mimo nášho zariadenia.

 

[widgetkit id=48]