Letná rekreácia na slnečnej Zemplínskej Šírave

Ergoterapiou bližšie k umeniu
28. júla 2015
Opatrovateľky zariadení sociálnych služieb znova preukázali svoju odbornosť, zručnosti a schopnosti
3. septembra 2015
Zobraziť všetko

Prijímatelia sociálnej služby z CSS Zátišie sa rozhodli užiť si slnko a pohodu aj v tomto roku v peknej lokalite Zemplínskej Šíravy v hoteli Energetik. Rekreácie sa zúčastnilo 25 prijímateľov v dňoch od 15. do 22. augusta, v doprovode 5-tich zamestnankýň CSS.
Už prvý deň príchodu bol pre prijímateľov zážitkom. Viac ako 4-tisíc jazdcov na motorkách očarilo prijímateľov spanilou jazdou v rámci prebiehajúceho 14. ročníka Medzinárodného motozrazu sveta motocyklov.
Ďalšie horúce dni si prijímatelia užívali pobytom pri vode, plávaním, šantením a slnením. Voda bola príjemne osviežujúca, nálada vynikajúca a pohodu nenarušila ani hyperaktivita niektorých zúčastnených. Krátke sklamanie nastalo, keď bol vyhlásený zákaz kúpania sa z dôvodu rozšírenia siníc vo vode. Program pre prijímateľov bol prispôsobený zmeneným podmienkam. Novým zážitkom bolo pre mnohých skákanie na trampolíne. Veľkým dobrodružstvom zasa zablúdenie v lese a nájdenie cesty späť. Niektorí využili svoj čas prechádzkami a nakupovaním darčekov.
V letných dňoch dobre padla aj príjemne chladná a hlavne sladká zmrzlina. Nechýbala ani večerná diskotéka a opekané špekáčiky. Svoje kuchárske schopnosti si mali možnosť vyskúšať a predviesť prijímatelia pri príprave osviežujúcich ovocných mís.
K duchovným zážitkom patrila návšteva obce Klokočov, ktorá je známa tým, že sa tam zjavila Panna Mária a usporadúvajú sa tam púte veriacich.
Počas pobytu sa nadviazali aj nové priateľstvá s prijímateľmi z DSS Giraltovce, z Krízového strediska Humenné a Krízového centra v Prešove. Zaujímavé bolo aj stretnutie s bývalou prijímateľkou, ktorej sa v súčasnom období poskytuje sociálna služba v CSS Giraltovce.
Škoda, že to tak rýchlo ubehlo, ale tešíme sa už na ďalší pobyt v krásnom prostredí so skvelými ľuďmi a milým personálom hotela Energetik.

[widgetkit id=144]