Ples PRIATEĽOV v CCVČ v Snine

Premeny…naša prvá vernisáž a výstava fotografií
24. januára 2016
Karneval
4. februára 2016
Zobraziť všetko

Každý ples očarí svojou noblesou a krásou. Aj ten náš je výnimočný svojou úžasnou atmosférou a bezprostrednosťou. Mark Twain raz napísal: „Tancuj, akoby sa nikto nepozeral, miluj, akoby si nikdy nebol zranený, spievaj, akoby nikto nepočúval a ži, akoby raj bol na zemi.“ To cítime aj my pri našich prijímateľoch a inšpirujeme sa nimi.
CSS Zátišie Rehabilitačné stredisko v Snine každý rok organizuje Ples priateľov, na ktorý pozýva aj prijímateľov z DSS v Osadnom. Tohto roku sme si povedali, že to chce zmenu. Oslovili sme vedúcu denného stacionára Mgr. Janu Kozejovú, ktorá bola ústretová v spolupráci a vďaka nej sa ples uskutočnil v priestoroch Cirkevného centra voľného času v Snine, kde sa stretli prijímatelia z denného stacionára, rehabilitačného strediska a domova sociálnych služieb.
Po slávnostnom otvorení plesu boli gentlemani vyzvaní na pánsku volenku. Hneď v úvode prvého valčíka bol parket plný usmievavých párov. So zábavou sa neotáľalo. Všetci prijímatelia nám predviedli, ako má vyzerať pravá bezprostredná zábava. Počas prestávky nechýbalo občerstvenie a rôzne pochutiny.
Počas celého plesu sme mali možnosť obdivovať úprimnú radosť, ktorá sálala z tanečného parketu. Preto bolo naozaj ťažké vybrať a vyhlásiť kráľovský pár plesu. Za kráľa plesu sme korunovali Petra Hodničáka, ktorého tanečné kreácie boli neprehliadnuteľné a hodné profesionála. Kráľovnou plesu sa stala Nikola Glogovská, ktorá nás očarila svojou eleganciou a skromným vystupovaním. Po slávnostnom dekorovaní nasledoval záverečný tanec kráľovského páru a spoločné fotografovanie všetkých zúčastnených.
Na tomto plese sa stretli skutoční priatelia, ktorí prežili krásny čas – čas úprimnej radosti z priateľstva. „CSS Zátišie prechádza ako pilotný projekt na Slovensku deinštitucionálizáciou sociálnych služieb. Preto nás teší každá spolupráca, ktorá vedie našich prijímateľov k integrácii a socializácii do komunity. Vedúcej denného stacionára Mgr. Jane Kozejovej a riaditeľke Cirkevného centra voľného času v Snine Mgr. Ivete Haburajovej patrí srdečná vďaka za dlhodobú spoluprácu“, hovorí PaedDr. PhDr. Ján Šrenkel, riaditeľ CSS Zátišie v Snine.
Už teraz sa všetci tešíme na ďalšie stretnutie na plese priateľov v roku 2017!

[widgetkit id=170]