PREMENY…projekt detí krízového strediska

Novoročný oslávenec v krízovom stredisku
31. decembra 2013
Prvá tohtoročná sánkovačka
27. januára 2014
Zobraziť všetko

 ,,Pripravovať budúcnosť znamená vytvárať prítomnosť“.
Aká budúcnosť však čaká deti, ktoré strácajú vieru v prítomnosť? Prišli k nám do krízového strediska v jednoduchom, obnosenom, často i špinavom oblečení, zanedbané, skľúčené, hladné, so strachom v očiach a množstvom nevypovedaných otázok ukrytých vo svojom srdci. Ich čierno – biely obmedzený svet sa náhle zlial do sivej farby a v ich živote sa zrazu objavil veľký otáznik. Čo bude so mnou? Pomôže mi niekto začať od znova? Bez mamy, otca, bez ľudí a priateľov, ktorí doteraz vytvárali celý môj jednoduchý svet? Takéto i podobné otázky nás priviedli k myšlienke zrealizovať projekt PREMENY.

Vystrašené, utiahnuté, nesmelé deti sa v priebehu krátkej chvíle ocitli vo svete plnom farieb a neobmedzených možností. S nadšením sa zhostili úlohy ,,modelov a modeliek“, pózovali s úsmevom, plní šťastia a radosti. Na vlastnej koži pocítili, že s našou pomocou môžu naozaj rátať pri tom, aby sa ich sny o lepšom živote mohli aspoň sčasti naplniť.
V priateľskej atmosfére s profesionálnym prístupom fotograf Peter Filakovský svojím fotoobjektívom zachytil jedinečné momenty ich života.
Naším cieľom a nosnou myšlienkou projektu PREMENY bolo ukázať deťom, ale aj ich rodičom, aký šťastný a spokojný môže byť človek, ak to i napriek svojmu ťažkému osudu naozaj chce…

[widgetkit id=83]