Priatelia z Bystrého u nás v Zátiší

Active means happy
26. septembra 2017
Krídla túžby 2017
1. októbra 2017
Zobraziť všetko

V rámci dlhoročnej spolupráce medzi zariadeniami sociálnych služieb CSS Zátišie Osadné a zariadením Domov na Zámku Bystré, dochádza každoročne k výmenným pobytom zamestnancov a PSS. Aj tohto roku naši priatelia z družobného zariadenia Domov na zámku Bystré, prijali pozvanie pána riaditeľa PaedDr. PhDr. Ján Šrenkela na výmenný pobyt do CSS Zátišie v Osadnom v období od 26.9. 2017 do 1.10.2017.

Pre našich českých priateľov, riaditeľa Mgr. Iva Musila, ďalších troch zamestnancov a deviatich prijímateľov sociálnej služby sme pripravili bohatý program.

V utorok o 18:00 hod. sme privítali našich vzácnych hostí na Sninských Rybníkoch, kde boli ubytovaní. Na uvítanie kuchárky pre nich pripravili chutný guláš.

V stredu hlavný program spočíval v pochode po turistickej trase Osadné – Balnica. Po náročnej turistickej vychádzke dobre padol obed podaný v CSS Zátišie. Po nazbieraní síl a prehliadkou nášho zariadenia sociálnych služieb pokračovali obhliadkou krypty v obci Osadné spojenou s posedením v miestnom pohostinci u Borisa.

Hlavným programom štvrtka bola vychádzka do krásneho malebného okolia Starinskej priehrady dnes už vysídlených obcí Stružnica a Zvala ako aj Sninských rybníkov spojená so zberom húb. O 14:00 hod. sa konala obhliadka zrekonštruovaných priestorov krízového a rehabilitačného strediska Nádej v Snine a následne prehliadkou kaštieľa. Večer bol zameraný na čistenie nazbieraných húb a prípravou chutnej večere, ktorý pokračoval priateľským turnajom v bowlingu.

V piatok bol program zameraný na návštevu Vihorlatského múzea v Humennom. Expozícia ľudovej architektúry a bývania reprezentuje náš východokarpatský región. Pri večernom posedení a opekačke na Sninských rybníkoch bolo vzájomné stretnutie PSS a zamestnancov družobných zariadení, zameraných na výmenu pracovných skúseností, utužovanie priateľstva a nadväzovaním nových vzťahov.

V sobotu program pokračoval návštevou Nižnej Polianky v okrese Bardejov, kde bola ukážka a rekonštrukcia bojov z 1. Svetovej vojny. V nedeľu naši priatelia cestou domou navštívia Spišský hrad. Našim českým priateľom sme poďakovali za návštevu, popriali šťastnú cestu domov s vierou v úspešnú spoluprácu do budúcností.