Priatelia z Čiech na návšteve v CSS Zátišie

Ferdo Mravec v Zátiší
11. mája 2018
S deťmi v nedeľu na Balnici
27. mája 2018
Zobraziť všetko

Raz povedal jeden múdry človek: „Dlho uvažuj, než niekoho urobíš svojím priateľom. Keď sa pre niekoho rozhodneš prijmi ho celým srdcom.“ Z tohto citátu vyplýva, že priateľov si vyberáme trpezlivo a dôkladne. Tak ako my z CSS Zátišie sme veľmi trpezliví a ústretoví, keďže už po 15krát nás  svojím priateľstvom poctili naši priatelia z Bystrého u Poličky. Pricestovali 10.mája 2018 v podvečerných hodinách, a tak ako po minulé roky sa začali vybaľovať, na chate u p. Jurpáka.

Pripravili sme pre nich bohatý program. Navštívili centrum Južného Zemplína – Mauzóleum J. Andrassyho a kultúrne pamiatky mesta Trebišov. V sobotu  priatelia prekonali samých seba a to náročnou túrou na vrch Ďurkovec, Rjaba skala, Tri studničky a na záver si prezreli drevené kostolíky v obci Topoľa. Popoludní sa vybrali do obce Hostovice po náučnom chodníku k Zvonici na bojisko z 1. Svetovej vojny pod vrchom Skory. V nedeľu v skorých ranných hodinách sme sa vydali na dlhú cestu do Červeného Kláštora, kde sme zdolali  10 km plavbu na pltiach po Dunajci, navštívili sme aj tunajší  kláštor Kartuziánov. V obci Hniezdne nás zaujal Nestville Park, kde nám bol predstavený zaujímavý prierez výroby liehovín a ľudových remesiel až po súčasnosť liehovarníctva.  Na pamiatku si každý návštevník expozície vlastnoručne vyrazil svoju mincu. Zaujímavý deň sme ukončili večernou opekačkou.

Naším priateľom sa u nás páči, pretože aj tohto roku nevynechali Thermal park na Zemplínskej Šírave, kde zrelaxovali po náročných túrach z predchádzajúcich dní. Ani sme sa nenazdali a blížil sa koniec návštevy našich kamarátov. Spoločné chvíle sme si vychutnávali po malých dúškoch a rozlúčka sa niesla v duchu opätovného stretnutia.