Priatelia z Pardubického kraja

Krídla túžby 2013 v Osadnom majú svojho víťaza
2. júla 2013
Prázdninový deň detí krízového strediska na biokúpalisku
23. júla 2013
Zobraziť všetko

V rámci dlhoročnej spolupráce so zariadením sociálnych služieb DOMOV NA ZÁMKU z Pardubického kraja sme našich českých priateľov riaditeľa Mgr. Iva Musila, vedúceho útvaru priamej starostlivosti Mgr. Martina Dvořáka a piatich prijímateľov sociálnej služby prijali v pondelok (8.7.2013) podvečer v našom CSS Zátišie v Osadnom.Po prehliadke nášho zariadenia sociálnych služieb a krypty v obci Osadné sme pre vzácnych hostí pripravili spoločnú grilovačku, zameranú na nadväzovanie nových vzťahov a výmenu pracovných skúseností.

V utorok hlavný program spočíval v turistickej vychádzke na trase Osadné – Balnica a úzkokoľajka MAJDAN. Na zregenerovanie síl sme popoludní navštívili biokúpalisko Sninské rybníky v Snine. Po zrelaxovaní v bazéne a krásnom prostredí Sninských rybníkov program pokračoval priateľským turnajom v bowlingu. A večer patril hviezdam na Kolonickom sedle Atronomického observatória. Spolu sme sa vybrali pozorovať najtmavšiu nočnú oblohu, akú nad našou krajinou môžeme vidieť.

Tretí deň sme našich vzácnych hostí privítali v Snine v krízovom a rehabilitačnom stredisku, na mestskom úrade a následne prehliadkou zrekonštruovaného kaštieľa.
Priateľom sme poďakovali za návštevu, zapriali šťastnú cestu a vyslovili nádej, že naša úspešná spolupráca má stálu budúcnosť bez akýchkoľvek obmedzení, či hraníc.

[widgetkit id=68]