Prvomájová turistika

Zábavné popoludnie
23. apríla 2017
Offroad Mačanka
6. mája 2017
Zobraziť všetko

Motivačným prvkom v práci s mal. deťmi sú a výlety, športové aktivity a turistika, ktorá umožňuje deťom získať nové zážitky, zručnosti a nových kamarátov. Dňa 01.05.2017 sme si naplánovali turistiku na Sninský kameň, keďže počasie v predchádzajúcich dňoch nebolo ideálne a v lese bolo ešte mokro vybrali sme si túru K umartemu.

Miroslava, Kevin, Július, Nikola a Tomáš boli plní očakávaní. Veci sú zbalené, treba len hodiť ruksaky na plecia a vyraziť v ústrety dnešnému dňu. Čaká nás dlhá cesta…7 kilometrová. Prvá zastávka Sninské rybníky, kde deti sa posilnili a pokračovali ďalej. Kráčali sme asfaltovou cestou cez les, niekedy dokonca s pekným výhľadom na Sninský kameň.

Počas cesty deti sa deti zoznamovali s jarnou prírodou, dopĺňali si získané teoretické vedomosti prakticky. Neexistuje totiž lepšie miesto na budovanie si vzťahu k prírode ako samotný les, ktorý podnecuje fantáziu, umožňuje dotyk s prírodou a poskytuje miesto na mnohoraké zážitkové učenie. Ďalšia zastávka bola pri Travertínovej studničke, kde sa deti posilnili pod prístreškom. Čaká nás ťažká záverečná trasa, stúpanie do vrchu a pred nami posledné kilometre. Konečne v diaľke vidíme smerové tabule niekoľkých rekreačných trás. Spája sa asfaltová cesta s lesným turistickým chodníčkom, odbočka doprava a hrob neznámeho vojaka z I. svetovej vojny. „Pri Umartom“, ktorý je spojkou viacerých lokálnych trás a cyklochodníkov.

Pri hrobe padlého vojaka sme si dlhšie oddýchli, deti už boli príjemne unavené. Položili kvety neznámemu vojakovi a vyčistili okolie hrobu. Pomaly sme sa vracali naspäť, cestu sme si už užívali, pretože sme po celý čas kráčali dole. Prístrešok pri travertínovej studničke opäť prišiel vhod. Deti vyprázdnili ruksaky a poopekali svoje pripravené špekáčiky a slaninku. Dnes to bolo o niečo náročnejšie ako máme vo zvyku, ale o to zaujímavejšie. V priebehu slnečného dňa sme konečne navštívili miesta, ktoré deti poznali len z počutia. Napriek tomu, že nie sú vzdialené od nášho krízového strediska, skôr sa vyberáme na Morské oko alebo Sninský kameň. Deti prežili krásny deň, plný nových poznaní o prírode a zážitkov.

[widgetkit id=232]