Stretnutie starých priateľov v Červenom kláštore

Prvé miesto v prehadzovanej pre CSS Zátišie
24. júna 2015
Ergoterapiou bližšie k umeniu
28. júla 2015
Zobraziť všetko

Zamagurie je najsevernejšia časť Spiša. Navonok drsný a nehostinný kraj vyniká jedinečnou ľudovou architektúrou, historickými pamiatkami i prírodnými krásami, ktoré mohli v dňoch 24.-26.06.2015 obdivovať deti a zamestnanci krízových stredísk Ú PSK: Snina, Humenné, Vranov nad Topľou, Stará Ľubovňa, Kežmarok a Prešov.
„Stretnutie starých priateľov,“ v tomto duchu sa niesol celý 4.ročník, ktorý organizovalo krízové stredisko Stará Ľubovňa a Kežmarok. V nádhernom prostredí kúpeľov Červený kláštor – Smerdžonka sa v úvode stretnutia prítomným zamestnancom, ale hlavne deťom krízových stredísk prihovoril riaditeľ KS v Starej Ľubovni Ing. Peter Mucha slovami: …..“Želám si deti, aby ste raz povedali, tu som bol a prežil som tu nádherné chvíle, na ktoré nezabudne.“ Po príhovore pokračoval bohatý, nápaditý a spoločenský program. Odštartovali ho športové hry, kde sa u detí podporila bojovnosť a športový duch pri preťahovaní lana, futbale, skákaní na švihadle, hokejbale i ďalších súťažných aktivitách. Po večeri pokračoval spoločenský program, ktorý pripravili deti jednotlivých krízových stredísk a 1. deň ukončili veselou zábavou na diskotéke. Azda najväčším lákadlom v tejto oblasti je splavovanie Dunajca, ktorého koryto denne splavia stovky návštevníkov. Osem kilometrov dlhú plavbu vápencovou tiesňavou si deti užívali na druhý deň. Staršie deti sa zúčastnili turistického výstupu na „Tri koruny“. Na vrchole mohli vidieť Prielom Dunajca doslova ako na dlani, spolu s plťami a raftami. Popoludní sa deti hrali na požiarnikov pri ozajstnom požiarnickom aute a neskôr sa zúčastnili tvorivých dielní. Okrem maľovania na kameň a vyrábania rôznych zvieratiek, svoje kreatívne nápady zužitkovali pri zhotovení spoločného obrazu, vyrobeného z cestovín. Večer unavení, ale bohatí na zážitky si vymieňali svoje dojmy z výletu pri opekačke, ktorá pokračovala diskotékou.
Zhodnotenie „Stretnutia starých priateľov“, spoločná fotografia, veľa zážitkov…Rozlúčili sme sa slovami….“S priateľom po boku nie je žiadna cesta príliš dlhá“.

[widgetkit id=140]