Súťaž vo varení guľášu

ZOO Košice v ríši zvierat
1. augusta 2017
Zo Zátišia do Thermalparku
9. augusta 2017
Zobraziť všetko

V stredu, 9.8. 2017 sme v našom zariadení v Osadnom mali súťaž vo varení guľášu v kotlíku. Súťažili 3 tímy – ženy a muži z Osadného a zmiešané družstvo z Krízového a rehabilitačného strediska v Snine.

Súťaž sa začala o deviatej hodine. Každé družstvo si muselo rozložiť oheň pod svojím kotlíkom. Prijímatelia ukázali akí sú zruční, zeleninu sami očistili a pokrájali, takisto aj mäso. V každom tíme bolo 3 až 5 prijímateľov a 2 zamestnanci, ktorí dbali na bezpečnosť a radili našim prijímateľom ako postupovať pri práci. Varenie guľášu v kotlíku nie je jednoduché, musí sa udržiavať oheň, pravidelne miešať guľáš v kotlíku, ktorý sa na retiazke kolíše a odspodu na vás sála horúčava, no naši prijímatelia to všetko zvládli a guľáš sa im vydaril. Päťčlenná porota mala problém vybrať ten najlepší, lebo každý bol vynikajúci.

Hodnotil sa vzhľad, chuť a použité ingrediencie, lebo každé družstvo malo svoju tajnú pochutinu. Guľáš sa pripravoval z bravčového mäsa a aj z dobrej diviny, ktorú nám daroval náš riaditeľ Ján Šrenkel. Predsedníčka poroty Agáta Kováčová oznámila, že najlepšie kuchárky sú naše ženy z Osadného, druhé miesto získali muži z Osadného a tretie bolo družstvo zo Sniny. Všetci zúčastnení dostali malý darček a aj každé družstvo bolo ocenené darom z ergoterapeutických skupín.

Po vyhodnotení súťaže si naši prijímatelia vychutnali uvarený guľáš, tým čo varili chutil výnimočne, lebo už vedia, že uvariť dobré jedlo nie je jednoduché.