Turnaj priateľstva v ČR

S deťmi v Bachledovej doline
3. júna 2017
Slnečné stretnutie plné krásnych priateľstiev
26. júna 2017
Zobraziť všetko

Na pozvanie našich Českých priateľov z družobného zariadenia Domov na zámku Bystré, sme sa zúčastnili 7.ročníka Turnaja priateľstva. Svoje sily si zmerali na viacúčelovom ihrisku v telocvični v zámockom parku viac ako stopäťdesiat športovcov z Pardubického, Královohradeckého, Juhomoravského kraja a nášho zariadenia.

Turnaj sa konal v dňoch 13.- 14.júna, začal už tradične prvou disciplínou – prehadzovanou. Po nepresvedčivom prvom zápase ,naši prijímatelia zabojovali a v trojsetových zápasoch v tesných prehrách obsadili štvrté miesto. Prispôsobené športové disciplíny sa konali poobede, kde víťazí boli všetci ktorí sa zúčastnili , každý dostal pamätný list a sladkosti.

Súťaž v stolnom tenise sa konala v stredu 14.juna doobeda, športovci boli rozdelený do štyroch výkonnostných skupín. V tejto športovej disciplíne sme mali prihlásených dvoch prijímateľov Michala Puža, ktorý hral v najprestížnejšej A skupine a vybojoval zlatú medailu, vyhral aj nad majstrami ČR v paraolympiáde a má naše veľké uznanie. Prijímateľ Dávid Bíly obsadil v D skupine pekné druhé miesto. Šesť družstiev bolo prihlásených na obľúbený pétangue, ktorý sa hral poobede , v trojhodinovom zápolení športovci ukázali výdrž a sústredenie počas všetkých zápasov. O víťazovi sa rozhodovalo medzi troma družstvami, ktoré každé malo jeden prehratý zápas, ale pri vzájomných zápasoch sme nakoniec obsadili vo veľkej konkurencii pekné druhé miesto.

Večer sa hostiteľské zariadenie Domov na zámku Bystré s účastníkmi turnaja rozlúčilo opekaním pri ohni a v dobrej nálade turnaj ukončilo. S úžasným pocitom úspechu našich prijímateľov, sme sa vrátili domov.

[widgetkit id=240]