Tvorivá spolupráca

Osadník v Zátiší
7. februára 2022
Osobná asistencia
15. februára 2022
Zobraziť všetko

Pani Mgr. Iveta Buraľová pôsobí v NP Poloniny v Stakčíne a tiež na Základnej umeleckej škole v Snine, kde vedie literárno-dramatický odbor. Venuje sa aj písaniu poézie, recitovaniu či moderovaniu, podpísala sa pod niekoľko kníh a publikácii prezentujúcich územie Polonín. Pri príležitosti vydania svojej básnickej prvotiny oslovila jedného z našich prijímateľov, Štefana Oláha, ktorý svojim výtvarným talentom obohatil jej zbierku Záh(r)ada duše o niekoľko ilustrácií.

Pani Ivetu sme my sami niekoľkokrát oslovili, aby nám urobila  environmentálnu prednášku v CSS Zátišie, taktiež nás aj s odborným výkladom sprevádzala počas nášho minuloročného výstupu na Balnicu a moderovala nám kultúrny program pri príležitosti 55. výročia DSS v Osadnom.

Števo našiel domov v našom zariadení vo svojich jedenástich rokoch, jeho detská duša je plná láskavej fantázie, ktorú zachytáva kresbou na plátna a výkresy, ktoré spoločne s ergoterapeutom vymaľováva v arteterapeutickej dielni. Jeho kresby očarujúcej prírody a víl či anjelov vyžarujú radosť, šťastie a pozitívnu energiu, preto ako mnohých iných očarili aj pani Ivetu.

 Ďakujeme za skvelú spoluprácu.