Vianoce v Zátiší

Šťastné a veselé VIANOCE & PF 2017
23. decembra 2016
Služba včasnej intervencie v Snine – pomoc a podpora pre rodiny so zdravotne znevýhodneným dieťaťom
31. decembra 2016
Zobraziť všetko

Rok čo rok k nám prichádzajú pomaly a najskôr nenápadne, ale ako sa už nezadržateľne blížili vianočné sviatky naši prijímatelia rátali dni kedy konečne príde Ježiško. Na štedrý deň sa aj mentálne postihnutí ľudia úprimne tešia.Všetci začiatkom mesiaca písali svoje priania a nevedeli sa dočkať či si pod stromčekom nájdu to po čom túžili.

Tajomstvá pri chystaní darčekov vyvolávajú sladké napätie a netrpezlivé očakávanie. Stromček bol pripravený na príval darčekov . Od štedrovečerného rána sa zariadením niesli koledy ako Tichá noc či „rolničky, rolničky“. Sledovanie rozprávok tiež naznačovalo výnimočnosť tohto dňa.

Podvečer nadišiel ten čas zasadnúť tak ako aj po iné roky za štedrovečerný stôl. Poctil nás svojou návštevou aj pán farár Michal Galmus a po spoločnej modlitbe posvätil jedlo na štedrovečernom stole. Svojou prítomnosťou nás potešili aj vedúca Mgr. A. Kováčová a PaedDr. PhDr. Ján Šrenkel, riaditeľ zariadenia. Konečne sme sa mohli pustiť do toľkých dobrôt. Oplátky s medom, tradičné bobaľky , kapustnica a na rybu a šalát skoro už nebolo v žalúdku miesto. Po rozdaní darčekov sme mohli vnímať to tiché šeptanie radosti. A večer? Večer, keď sa všetci chystali spať sme začali v duchu počítať dni do ďalších Vianoc.

[widgetkit id=218]