Všetko najlepšie k 10-tim narodeninám Martin

My zo Zátišia – vernisáž výstavy
15. mája 2016
Medzinárodný deň detí na Zemplínskej Šírave
27. mája 2016
Zobraziť všetko

Najcennejším darom života je bezpochyby dieťa, ktoré predstavuje jednu z najvzácnejších hodnôt bohatstva rodiny, ale aj celej spoločnosti. Dieťa je tvor jedinečný, osobitý, ktorý si zaslúži lásku, pomoc, pochopenie, povzbudzovanie či plnohodnotné rozvinutie svojho potenciálu.
Deti s nadšením a radosťou oslavujú svoje narodeniny. Narodeninový deň dokáže vniesť do kolektívu mystické čaro. Dieťa sa stáva nielen obdarovaným objektom, či darcom drobných sladkostí alebo zdravého ovocia, ale preberá na seba všetky kráľovské práva a povinnosti, ktoré skutočnému vládcovi prináležia.

V jeden prekrásny deň v našom krízovom stredisku, sme oslavovali desiate narodeniny nášho Martinka. Na oslavu sa pripravovalo takmer celý deň. Deti boli veľmi natešené. Veľkým prekvapením pre Martinka bola aj narodeninová torta, ktorú usilovne pripravovali všetky deti. No v momente, keď sa na torte rozhorelo desať sviečok, prebehli iskričky v očiach, ktoré sa začali ligotať.
Prichádza „ intímna chvíľka“ jeho želania, ktoré si v tichosti pomyslí a sfúkne pri tom sviečky. Potom už prichádza na rad „klasika“ v podobe spevu narodeninovej piesne „ Veľa šťastia, zdravia,…“.

Následne si vypočuje priania od svojich kamarátov, ktorí mu odovzdajú nielen vyslovené priania, ale aj kúsok svojho tepla a detskej úprimnosti. Martinko dostal aj darčeky, z ktorých bol veľmi šťastný. Nasledovala oslava, ktorá prebehla v plnom prúde. Všetky detičky sa super zabavili.
A my Martinkovi želáme do života veľa zdravia, šťastia, lásky a všetkého dobrého.

[widgetkit id=191]