Košikárska dielňa

Arteterapeutická dielňa
30. júla 2012
Stolárska dielňa
30. júla 2012
Zobraziť všetko

Košikárstvo – Čo je to vlastne košikárstvo? Košikárstvo je ohýbanie, lepenie a vypletanie prútím. Naša terapia vznikla v roku 2007. Prijímatelia sociálnej služby v košikárskej dielni, rozvíjajú svoju pracovnú zručnosť za pomoci ergoterapeuta. Počet v dielní závisí od toho koľko prijímateľov sociálnej služby má v daný deň záujem o prácu v košikárstve.
Každý prijímateľ sociálnej služby potrebuje individuálny prístup . Pri niektorých prijímateľoch sociálnej služby s vyššou mierou podpory je už len účasť v dielni terapiou, toto pokojné prostredie si prijímatelia spríjemňujú počúvaním hudby, alebo jednoduchými činnosťami na rozvoj motoriky, napríklad triedenie prútia, prekladanie prútia, nosenie a vyberanie prútia z vane, zbieranie odrezkov, zametanie.
Prijímatelia sociálnej služby s nižšou a strednou mierou podpory najprv asistujú pri práci a postupne sa zapájajú do jednotlivých činností pri výrobe rôznych výrobkov. Ako sú košíky, misky, vázy, peračníky, darčekové koše. Taktiež vyrábame aj ozdobné závesné veci – špice, slniečka, kvetináče.
Pri výrobe nových výrobkov si taktiež zhotovujeme formy v dielni. Hlavným cieľom je inšpirácia a nápaditosť.

[widgetkit id=25]