Ubytovanie

Opatrovateľská a ošetrovateľská starostlivosť
24. júna 2012
Stravovanie
24. júna 2012
Zobraziť všetko

V Centre sociálnych služieb Zátišie – v domove sociálnych služieb a v zariadení podporovaného bývania, sa poskytuje celoročná sociálna služba pobytová, ktorej súčasťou je ubytovanie.

Ubytovanie sa poskytuje v obytných miestnostiach s príslušenstvom. K dispozícii majú prijímatelia aj spoločné priestory vybavené potrebným zariadením a nábytkom.

Základné vybavenie obytných miestností je posteľ, nočný stolík, polička, stôl, stolička, lampa, skriňa.

V denných miestnostiach, spoločenskej miestnosti a v jedálni majú prijímatelia možnosť sledovať televízor, počúvať rádio, zaoberať sa činnosťami podľa vlastného záujmu.

Na prvom poschodí a v podkroví majú prijímatelia k dispozícii kuchynky vybavené chladničkou, mikrovlnou rúrou, varnou kanvicou.

Pre imobilných obyvateľov je ubytovanie zabezpečené na prvom poschodí. Súčasťou ubytovacieho priestoru je  samostatná kúpeľňa s hydromasážnou vaňou a WC.

Na prvom poschodí sa nachádza aj ubytovacia jednotka pre šiestich prijímateľov – mužov. K dispozícii majú dve izby. Súčasťou ubytovacej jednotky je aj hygienické zariadenie  a to:  vaňa, sprchovací kút a WC.

Na druhom poschodí sú ubytovaní muži v šiestich izbách. Na zabezpečenie hygieny majú k dispozícii zrekonštruované kúpeľne a WC.

V podkroví sú ubytované ženy a dievčatá v štvorposteľových, trojposteľových a dvojposteľových izbách. Majú možnosť využiť samostatné hygienické zariadenia – kúpeľňu, sprchovací kút, WC.

Prijímatelia sociálnej služby si môžu zútulniť  priestory a obytné miestnosti výzdobou podľa želania a aj z vlastnej činnosti – obrázky, výšivky, koberčeky.  

V zariadení podporovaného bývania sa poskytuje sociálna služba šiestim prijímateľom – mužom.   K dispozícii majú dve obytné miestnosti, kuchyňu s jedálenským kútom a hygienické zariadenie.