7. ročník Abilympiády v Osadnom

Krídla túžby 2011
20. septembra 2011
Nové zariadenie podporovaného bývania
23. februára 2012
Zobraziť všetko

V Osadnom sa 26. októbra 2011 konal 7. ročník Abilympiády

Súťažili klienti zo šiestich zariadení

Pre prijímateľov Domova sociálnych služieb v Osadnom sa stalo už tradíciou, že sa v jeseni stretávajú so svojimi priateľmi na súťažnej prehliadke pracovných schopností a zručností zdravotne postihnutých ľudí s názvom Abilympiáda.

V stredu 26. októbra sa konal už 7. ročník tohto podujatia. Pozvanie riaditeľa DSS v Osadnom Jána Šrenkela prijali viaceré zariadenia – Domov sociálnych služieb Batizovce, Domov sociálnych služieb Strážske, Centrum sociálnych služieb Garden Humenné, Centrum sociálnych služieb Slnečný dom v Prešove a Zlúčené zariadenie sociálnych služieb Nádej v Snine.

Súťažiaci – prijímatelia spomínaných sociálnych zariadení – si zmerali svoje sily a predviedli tvorivé zručnosti v aranžovaní ikebán, vo viazaní vencov s jesennou tematikou, v maľovaní na tvár, vo výrobe mozaiky zo strukovín, v príprave cukrárenských výrobkov a výrobkov studenej kuchyne, vo výrobe koláže z prírodného materiálu, v zhotovovaní drevených výrobkov, vo vyšívaní, háčkovaní, pletení a výrobe bižutérie. Nechýbal ani priateľský súboj v stolnom tenise.

Prijímatelia všetkých zariadení sa na toto zaujímavé podujatie veľmi tešia a priebežne sa naň počas roka pripravujú. V priebehu dopoludnia sa všetci súťažiaci pustili do práce a ich výrobky vyvolávali obrovský obdiv všetkých prítomných – riaditeľov zariadení i nesúťažiacich klientov. Víťazom, a teda najlepším, sa napokon stal každý z nich. Každý súťažiaci si prevzal diplom i sladkú odmenu.

Organizačne a finančne podujatie podporilo občianske združenie ROVNOCENNÍ a priestory aj tento rok poskytol Obecný úrad v Osadnom, za čo organizátori podujatia vyjadrujú úprimné poďakovanie starostovi obce Mgr. Róbertovi Mikuláškovi.

 

Agáta Kováčová
DSS Osadné