Abilympiáda 2010 – DSS Osadné

Medzinárodný projekt v Stratenej
1. októbra 2010
Kalendár 2011 Osadné
9. februára 2011
Zobraziť všetko

Abilympiáda v Osadnom už po šiestykrát

V stredu 27. októbra 2010 sa konal 6. ročník súťažnej prehliadky pracovných schopností a zručností zdravotne postihnutých ľudí, ktorej organizátorom bol Domov sociálnych služieb v Osadnom.

Pozvanie riaditeľa DSS PhDr. Jána Šrenkela na toto podujatie prijali zariadenia Centrum sociálnych služieb „Slnečný dom“ v Prešove, Domov sociálnych služieb v Humennom – Podskalka, Domov sociálnych služieb Dúbrava, Chránená dielňa DÚHA vo Vranove nad Topľou, Domov sociálnych služieb Kalinov, Domov sociálnych služieb Strážske a Zlúčené zariadenie sociálnych služieb „Nádej“ v Snine.

51 súťažiacich – klientov spomínaných sociálnych zariadení – si zmeralo svoje sily a predviedlo tvorivé zručnosti v aranžovaní ikebán, vo viazaní vencov s jesennou tematikou, v príprave cukrárenských výrobkov a výrobkov studenej kuchyne, vo výrobe koláže z prírodného materiálu, v zhotovovaní drevených výrobkov, vo vyšívaní, háčkovaní, pletení a výrobe bižutérie. Nechýbal ani súboj vo wood – hokeji.

Prítomní hostia – riaditelia zariadení, ako i nesúťažiaci klienti, mohli sledovať veľkú húževnatosť a zapálenosť súťažiacich, s ktorou sa púšťali do jednotlivých disciplín s jediným cieľom – byť najlepším. Víťazom, a teda najlepším, sa napokon stal každý z nich. Každý si z rúk riaditeľa DSS Osadné prevzal diplom i sladkú odmenu.

Keď sa človek snaží, aj zázrak je možný … a v tento neobyčajný deň sa zázraky naozaj diali.

Vedenie DSS v Osadnom touto cestou vyslovuje úprimné poďakovanie p. Ladislavovi Mikuláškovi, starostovi obce Osadné, za prenájom priestorov Obecného úradu, a tiež všetkým sponzorom podujatia, firmám: Cimbaľák, s. r. o. – Juraj Cimbaľák, Bardejov, ELEKTRO – Jozef Tkáč, Humenné, HAPEK – Andrej Hniďák, Medzilaborce, MIRON-EX, Miroslav Maciboba, Pichné, MR Company – Miroslav Rjaby, Snina, OVO Centrum – Mária Čaklošová, Humenné a Margita Šteňková – Kvety Snina.

Bc. Kováčová Agáta