Ubytovanie

V Centre sociálnych služieb Zátišie, v domove sociálnych služieb,  sa poskytuje celoročná sociálna služba pobytová, ktorej súčasťou je ubytovanie.

Ubytovanie sa poskytuje v obytných miestnostiach s príslušenstvom. K dispozícii majú prijímatelia aj spoločné priestory vybavené potrebným zariadením a nábytkom.

Základné vybavenie obytných miestností je lôžko, spoločný stôl, stolička pre každého ubytovaného, skriňa, nástenný vešiak, nočný stolík, matrac, poduška a obliečka, prikrývka a obliečka, plachta, nádoba na odpadky.

V  denných miestnostiach, spoločenskej miestnosti a v jedálni majú prijímatelia možnosť sledovať televízor, počúvať rádio, zaoberať sa činnosťami podľa vlastného záujmu.

Na prvom poschodí a v podkroví majú prijímatelia k dispozícii kuchynky vybavené chladničkou, mikrovlnou rúrou, varnou kanvicou.

Pre imobilných obyvateľov je ubytovanie zabezpečené na prvom poschodí. Súčasťou ubytovacieho priestoru je  samostatná kúpeľňa so sprchou a WC. Pre vykonávanie celkového kúpeľa je k dispozícií hydraulické masážne lôžko a mobilná sprchovacia stolička.

Na prvom poschodí sa nachádza aj ubytovacia jednotka pre šiestich prijímateľov – mužov. K dispozícii majú dve izby. Súčasťou ubytovacej jednotky je  hygienické zariadenie  a to:  vaňa, sprchovací kút a WC.

Na druhom poschodí sú ubytovaní muži v šiestich izbách. Na zabezpečenie hygieny majú k dispozícii zrekonštruované kúpeľne a WC.

V podkroví sú ubytované ženy  v jedno, dvoj a trojlôžkových izbách. Majú možnosť využiť samostatné hygienické zariadenia – kúpeľňu, sprchovací kút, WC.

Prijímatelia sociálnej služby si môžu zútulniť  priestory a obytné miestnosti výzdobou podľa želania a aj z vlastnej činnosti – obrázky, výšivky, výkresy, keramické výrobky, koberčeky.