Deň kreativity v Zátiší

Zahájenie rybárskej sezóny
3. mája 2014
Všetko najlepšie…Sofia
14. mája 2014
Zobraziť všetko

Vo svete sa oslavuje deň kreativity a inovácií od roku 2002. Je zameraný na podporu tvorivého potenciálu obyvateľov rôznych krajín.
Prijímatelia sociálnej služby v Zátiší sa tiež venujú tvorbe a činnostiam, ktoré možno nazvať umeleckými. Pre nás sú mnohí naši prijímatelia naozaj takí „malí umelci.“.
Rozhodli sme sa, že si tento rok pripravíme svoj „vlastný deň kreativity. Aj keď bol 8. máj vonku daždivý a pochmúrny, my sme si navodili dobrú náladu, pripravili pomôcky pre tvorbu a s chuťou začali pracovať.
Niektorí prijímatelia sa venovali kresbe podľa vlastnej fantázie. Ďalší zasa vystrihovaniu rôznych tvarov a vzorov, z ktorých vyskladali krásne obrazce a vyzdobili nimi okná v spoločenskej miestnosti. Tí, ktorým zdravotný hendikep neumožňuje zobrať farby, štetec, či nožnice do rúk, mali obrovskú radosť z toho, že si namočili svoje dlane do pestrých farieb a urobili na výkres vlastný odtlačok. Z mnohých takýchto odtlačkov vzniklo krásne pestrofarebné dielo, priam umelecké.
Tvorivý potenciál našich prijímateľov sa prejavil naplno. Bolo vidieť radosť, nadšenie a snahu každého, aby sa niečím predviedol.
Po dobre vykonanej práci nás čakala zaslúžená odmena. Tety kuchárky nám pripravili chutné chlebíčky, zákusky a čaj.
Po občerstvení sme sa venovali spoločenských hrám, skladaniu lega a kociek pričom nám vyhrávala veselá hudba.
Básnik, Milan Rúfus, v básni Modlitbička za postihnuté deti, hovorí: „Tomu, kto čisté srdce nosí, k radosti veľa netreba. Ten ľahko vzlietne z rannej rosy na chromých krídlach do neba.“
Snažme sa teda všetci pomáhať a spríjemňovať život tým, ktorým osud nedoprial všetko to, čo nám zdravým. Podajme pomocnú ruku, darujme lásku, radosť a pochopenie.

[widgetkit id=94]