Dni sv. Huberta v Sninskom kaštieli

Prijímatelia CSS Zátišie vo „Vodnom svete“
5. septembra 2015
Srdce ako dar
27. septembra 2015
Zobraziť všetko

Dňa 13. 09. 2015 sme sa s deťmi z krízového strediska strávili deň na regionálnych poľovníckych slávnostiach, ktoré sa uskutočnili v areáli Sninského kaštieľa.Pre všetkých milovníkov kultúry, prírody a poľovníctva bol tento deň zdrojom poučenia a zábavy. Pre návštevníkov bol pripravený bohatý program. Nechýbala prezentácia poľovníckych signálov, výstava poľovníckych psov, vábenie zveri, súťaž vo varení guľášu, vystúpenie sokoliarov, jazda na koni, lukostreľba, folklórne vystúpenia, stavanie vtáčích búdok a lesná pedagogika pre deti.
Deťom sa program páčil. Medzi ich najobľúbenejšími aktivitami počas slávnosti bola jazda na koni a streľba z luku. So záujmom sledovali výstavu a vystupovanie poľovníckych psíkov, sokoliarov a vábenie zveri. Zaujímavé pre nich bolo aj prezentovanie historických postáv a bojových akcií, ktoré sa konali na nádvorí kaštieľa. Vystúpením skupiny historického šermu Vikomt Snina, pod vedením Dalibora Kazíka bolo pre deti nezabudnuteľné.
Popoludňajší deň strávený v areáli Sninského kaštieľa bol pre naše deti obohatením so žiarivými očami a úsmevom na tvári.

[widgetkit id=145]