Kúsok šťastia v nešťastí detí

Vianočná abilympiáda
8. decembra 2015
IMT Smile a Lúčnica
14. decembra 2015
Zobraziť všetko

„Kúsok šťastia v nešťastí detí“ – takýto názov nesie projekt podporený Nadáciou Tatra Banky, vďaka ktorému sa deti z Krízového strediska v Snine zúčastnili pobytu v tatranskej obci Ždiar.Už prvá vychádzka uličkami dediny nás presvedčila o tom, že nastávajúce dni strávime v naozaj nádhernom prostredí. Po návrate do chaty čakala na deti mikulášska nádielka od pána chatára. Večerný čas sme trávili hraním spoločenských hier, stolného tenisu, upevňovali sme si zdravie v posilňovni, ba učili sme sa i tancovať valčík. Denný program sme zamerali najmä na pobyt v malebnom tatranskom okolí. Aj keď bolo Štrbské Pleso polozamrznuté a ponorené v hmle, očarilo nás svojou krásou, čistotou a nádherným prostredím. Neďaleko skokanských mostíkov sa deti dosýta vykĺzali a po výdatnom pobyte na čerstvom vzduchu si vychutnali relax vo vyhrievaných bazénoch. Do ďalšieho dňa sme sa naštartovali futbalom pri vychádzajúcom slnku či pretekmi v behu. Veľkým zážitkom pre deti bol ovčinec pána chatára, v ktorom deti po prvýkrát kŕmili ovečky. Vďaka pestrému programu a zaujímavým aktivitám ako keby deti v priebehu uplynulých dní zabudli na svoje životné strasti.
Cestou zo Ždiaru sme si ešte pochutnali na výbornej pizzy v reštaurácii Lietadlo a aj keď unavení, no naplnení krásnymi spomienkami sme sa vrátili domov – do krízového strediska.
Aj po návrate sme v očiach detí videli úprimnú radosť a nadšenie. Hovorí sa, že človeka napĺňa viac dávať ako brať. Je čas Vianoc. Snažme sa teda urobiť všetko pre to, aby sme túto úprimnú radosť videli v očiach nielen svojich blízkych.
Ďakujeme.

[widgetkit id=155]