Máme nové pomôcky

Trojkráľová večera v ZPB Snina
24. januára 2023
Osadné: Rok po tragédii
30. januára 2023
Zobraziť všetko

               

Vďaka projektu „Zariadenie terapeutickej miestnosti pre výkon odborných metód práce“, ktorý podporilo Ministerstvo práce SR v spolupráci s Úradom PSK, sme získali do našej Snoezelen miestnosti a bielej terapeutickej miestnosti nové pomôcky.V Snoezelen miestnosti pribudli:

Optické vlákna – vizuálne efektné a zároveň maximálne bezpečné optické vlákna, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre prácu v multisenzorickom prostredí. Optické vlákna patria k najobľúbenejším komponentom Snoezelen miestností. Sú skvelým zdrojom vizuálnej stimulácie a zároveň predstavujú výbornú motiváciu k pohybu. Hra s vláknami pomáha rozvíjať úchop a jemnú motoriku. Každé vlákno je upletené z troch prameňov, vďaka čomu je hrubšie a vizuálne efektnejšie ako bežné vlákno s jedným prameňom. Vlákna sú robustné a mimoriadne odolné voči poškodeniu, čo zaisťuje ich dlhú životnosť. Odolný plastový obal a špeciálne končeky chránia vlákno i v prípade hryzenia či nešetrnej manipulácie. Vlákna neobsahujú latex, ftaláty ani sklenenú výplň. Prijímateľ sa ich môže dotýkať alebo si ich vkladať do úst bez akéhokoľvek rizika.

Svetelný stolík – je podsvietený mäkkým svetlom pre zmyslové skúmanie a objavovanie v Snoezelen miestnosti. Stolík ponúka výber zo 16 rôznych farieb a 4 módov zmeny farby.

Projektor Aura pre relaxačné využitie v Snoezelen miestnosti spolu s piatimi obrázkovými kotúčmi – ryby, dinosaury, mačky, búrka a tekutina.V bielej terapeutickej miestnosti našich prijímateľov poteší:

Guľôčkový bazén – obľúbený prvok soft play miestností, ale tiež herní v materských školách či detských centrách. Deti obľubujú šantenie medzi guľôčkami, pri ktorom získavajú dôležité zmyslové a pohybové skúsenosti. Bazén je robustný a pevný vďaka tuhému penovému jadru. Jeho povrch je mäkký a príjemný na dotyk.

Nástenný panel s aktivitami – panel obsahuje 11 rôznych zrakových, hmatových a sluchových aktivít so širokým rozsahom zvukov a úrovní hlasitosti. Rozvíja motoriku, koordináciu a zmyslové vnímanie.