Na Sninskom kameni…

NÁVRAT K SPOMIENKAM
1. júla 2021
Po stopách bojov z prvej svetovej vojny aj s prijímateľmi zo Zátišia v Osadnom
26. júla 2021
Zobraziť všetko
Sninský kameň je vyhľadávanou turistickou atrakciou. Preto sme sa s prijímateľmi s nízkou mierou podpory: Marcelom, Bertom, Evou a Mirom z CSS Osadné dňa 25.07. 2021 vybrali skoro ráno na túru. Autom sme sa najprv odviezli do Sniny k Tescu, kde sme si dokúpili všetko potrebné. Potom sme sa presunuli do blízkej dediny Zemplínske Hámre. Na hornom konci sa nachádza kameňolom, ktorý bol východiskovým bodom nášho výletu. Spravili sme si pár fotiek pri úzkokoľajke, ktorá je jednou z atrakcií Zemplínskych Hámrov. Turistickým chodníkom, ktorý vedie nádhernou prírodou, sme pomaly postupovali k nášmu cieľu. Pod Janošíkovou skalou sme si spravili menšiu prestávku na občerstvenie a pokračovali smerom na Tri tably.

Krásnym gestom spolupatričnosti bolo vzájomné povzbudzovanie: „MY TO DÁME“! Pred záverečnou časťou výstupu sme sa pustili na zdolávanie posledného prevýšenie, kde bolo potrebné častejšie povzbudenie, že keď sme došli až tu, predsa to nevzdáme. Odmenou za vynaložené úsilie boli nádherné výhľady zo Sninského kameňa na Morské oko, Vihorlat, mesto Snina a okolité obce.

Prijímatelia so zatajeným dychom pozorovali krásnu prírodu naokolo. Keďže v tento deň sme mali naplánované ďalšie aktivity, po krátkom pobyte na Sninskom kameni sme sa vybrali na spiatočnú cestu. V Infocentre sme si kúpili zopár suvenírov, ktoré nám budú pripomínať náš výlet. Pokračovali sme do Sniny, kde sme si všetci pochutnali na výbornej pizzi a čapovanom nealku. Po dobrom jedle sme sa ešte vybrali na splav pri Sninských rybníkoch, kde sme už len z diaľky pozorovali Sninský kameň a spomínali na náš výlet. Domov do CSS Osadné sme sa vrátili podvečer príjemne unavení, dobre najedení a plní krásnych spomienok a zážitkov. Už teraz sa tešíme na ďalší výlet.