Deti z krízového strediska na Morskom oku

PREMENY…projekt detí krízového strediska 4. diel
4. septembra 2014
Radničkine trhy v Banskej Bystrici
2. októbra 2014
Zobraziť všetko

Po celotýždňovom zhone podobne ako v rodinách, sme si aj my v Krízovom stredisku v Snine naplánovali prežiť voľný čas s našimi deťmi v prírode. Príroda už pomalinky hrá všetkými farbami a nie je už ani tak horúco, aby sme to nezvládli. Tak sme sa ako jedná veľká rodina vybrali na turistiku – smer Morské oko.
Cestou sme spolu pozorovali okolie, vnímali sme všetky jej vône. Otázkam typu: „Akú má farbu Morské oko, je zelené, alebo modré?“ „Ako vznikla Janíčková skalka?“ a „Kto dal sochu na Tri tably?“  nebolo konca-kraja. Keď sme však konečne dorazili do cieľa, nádherná prírodná scenéria Morského oka im natoľko učarovala, že nespočetne množstvo otázok zrazu vystriedal len široký úsmev na každej jednej tvári a spontánna, nefalšovaná radosť, že dokázali prekonať samých seba, aby došli do svojho cieľa. Motiváciou a zároveň aj odmenou bolo pre ne aj opekanie špekáčikov a slaninky, na ktorých si každý rád pochutnal.
Voľný čas strávený v prírode s množstvom aktivít, ktoré sa v nej dajú vykonávať majú pre deti veľký význam, príroda na nich vplýva priam oslobodzujúco. Zároveň je však dôležité, aby si k nej vytvorili pozitívny vzťah a dokázali ju chrániť.

[widgetkit id=107]