Rusnácky silvester

Naše Vianoce v Zátiší
23. decembra 2017
Fašiangová tancovačka
8. februára 2018
Zobraziť všetko

Prijímatelia CSS Zátišie v Osadnom, majú to šťastie, že žijú na ,,rusnákoch“, kde sa väčšia časť obyvateľstva hlási k rusínskej národnosti a tak sme mohli spoločne osláviť ,, Rusnácky Silvester“ podľa Juliánskeho kalendára, ktorý je oproti Gregoriánskemu posunutý o 13dní.

Oslava začala v popoludňajších hodinách. PSS prišli v spoločenskom oblečení a rytmickými pohybmi po parkete roztočili pravú ,, rusnácku zábavu“. Parket neostal ani chvíľu prázdny a atmosféra gradovala s každou sekundou, každým tónom, refrénom…Súťažili sme v ,,karaoke“, kde sa z našich PSS stávali spevácke hviezdy a sálou sa niesli nielen tóny známych hitov, poletujúce balóny, ale hlavne spokojné usmievavé tváre našich prijímateľov.

Na stole nechýbalo ani pohostenie- sladké koláčiky či chlebíčky. Do nového roku sme si spoločne pripili šampanským, priali zdravie, želali šťastie, úspechy, úctu človeka k človeku. Aby sme v roku 2018 stretávali len milých a usmievavých ľudí, aby sme stále cítili lásku svojho okolia a necítili sa nikdy osamelými a opustenými.