Sociálno-rehabilitačný pobyt prijímateľov na Vinnom

Fašiangové bláznovstvá prijímateľov CSS Zátišie
5. februára 2013
Detská radosť na Vinianskom jazere
9. marca 2013
Zobraziť všetko

Začiatkom marca sa šestnásť prijímateľov sociálnej služby spolu s doprovodom zúčastnilo týždenného pobytu na Vinianskom jazere v Hoteli Jazero. Pre našich prijímateľov sme pripravili zaujímavý program na celý týždeň. Cieľom pobytu bolo rozvíjať ich samostatnosť, orientáciu v cudzom prostredí, fyzickú kondíciu, zručnosť, kreativitu a pod.
Príjemné, skoro jarné počasie nás prvé dni vyháňalo von na prechádzky po okolí, pozorovali sme zmeny, ktoré sa na Vinnom udiali od nášho posledného pobytu v septembri 2012. Dvakrát sme boli na dlhej vychádzke v dedine Vinné, vyfotili sme sa pred kostolom a kaštieľom. Na poobedia sme mali naplánované oddychové aktivity – wellnes v hotelovom bazéne a soľnej jaskyni, prehliadka zručností našich prijímateľov – výroba darčeka na blížiaci sa Medzinárodný deň žien.
Zistili sme, že aj keď s prijímateľmi pracujeme dlhé roky, stále vznikajú situácie, keď nás milo prekvapia svojimi reakciami a my časom žneme plody našej práce… Oddýchnutí a veselí sme sa vrátili do nášho krásneho Osadného.

[widgetkit id=56]