Vianoce 2020

Abilympiáda 2020
8. januára 2021
Nie sme z toho šťastní, ale Covid-19 dorazil aj do Zátišia
15. januára 2021
Zobraziť všetko

Túžba prežiť vianočné sviatky v pokoji, zdraví a svornosti nebola ničím výnimočným ani pre prijímateľov CSS Zátišie v Osadnom. Rozžiarený vianočný stromček, melódie vianočných kolied, rozvoniavajúca kapustnica jasne naznačovali, že Vianoce sú tu. Na Štedrý večer sa všetci prijímatelia stretli pri sviatočne prestretom stole tak, ako jedna veľká rodina. Ich rozžiarené oči sa upierali na chutné jedlá, o ktoré sa postarali šikovné kuchárky.

Po vianočnom príhovore riaditeľa zariadenia Jána Šrenkela a spoločnej modlitbe si všetci zaželali pokojné a požehnané sviatky, zavinšovali si šťastie a pevné zdravie, ktoré v tejto dobe všetci potrebujeme najviac a pustili sa do sviatočnej večere. Oblátky s medom, bobaľky s makom, kapustnica a ryba so zemiakovým šalátom chutili všetkým, o čom svedčili prázdne taniere.

K Vianociam neodmysliteľne patria darčeky, tak to býva zvykom aj u nás v zariadení. Ježiško na nikoho nezabudol a každého prijímateľa potešil darčekom. Šťastný úsmev na ich tvárach, radostné výkriky po rozbalení darčekov ešte viac znásobili čarovnú atmosféru Vianoc. Vianočná nádielka bola bohatá nielen na rozmanité darčekové krabice, ale tiež na vľúdnou ľudskú súdržnosť, vzájomnú blízkosť a otvorené srdcia. Skúsme preto žiť tak, aby bol kúsok čarovných Vianoc v našich srdciach po celý rok.