Vianočný výtvarný ateliér

Špeciálny kočík pre prijímateľov CSS Zátišie v Osadnom
20. novembra 2016
Mikuláš so svojími pomocníkmi v Michalovciach
3. decembra 2016
Zobraziť všetko

V piatok 25. 11. 2016 sa konali v Snine Mikulášske trhy a Súkromná umelecká škola Andreja Smoláka realizovala v poradí už 2. Vianočný výtvarný ateliér, na ktorom deti prezentovali svoju školu. Deti si mohli v priamom prenose vytvárať rôzne výrobky. Tejto akcie sa zúčastnili aj naše deti z krízového strediska.
Cieľom bolo vybudovať u detí vzťah k umeniu ako takému, naučiť sa precíznosti, ukázať svoju kreativitu, nájsť a prejaviť svoj skrytý talent, prebudiť u detí a mládeže záujem o umenie a vyburcovať ich k vlastnej aktívnej tvorbe…
Akcie sa zúčastnila väčšina zvedavcov a „kreatívcov“. Účastníci mali možnosť vidieť tímovú prácu študentských kolektívov, ktorí len počas jedného dňa vdýchli život rôznym výrobkom.
Ateliér bol plný prekrásnych detských výrobkov, drobností s vianočnou tematikou, darčekov… Na chodbách sa tradične takmer nedalo prejsť. Deti si výrobky predávali samy a boli v tom veľmi šikovné.
Každý si mohol namaľovať obrázok, ktorým si môže ozdobiť svoj domov po dobu vianočných sviatkov. Sami uvidíte, ako Vám jeden obraz môže navodiť vianočnú atmosféru v celej domácnosti. Práve výtvarné cítenie Vám umožní, aby ste sa na bežnú vianočnú výzdobu pozreli z iného uhla pohľadu.
A opäť prišiel aj Mikuláš. Tento rok však neprišiel sám. Na pomoc si zavolal aj svojho pomocníka – anjela. Deti boli veľmi nadšené a odmenené sladkou odmenou.

[widgetkit id=210]