8. ročník Abilympiády v Osadnom

AJ MY TO DOKÁŽEME…
5. novembra 2012
Projekt Bel ART v Zátiší
12. novembra 2012
Zobraziť všetko

September je mesiac, kedy si podáva ruku leto s jeseňou a tradične sa v tomto čase stretávame na súťažnej prehliadke pracovných schopností a zručností zdravotne postihnutých s názvom „ABILYMPIÁDA“.

Tohto roku je to už 8. ročník tejto súťažnej prehliadky pracovných schopností a zručností prijímateľov sociálnej služby. Naše pozvanie prijali prijímatelia a zamestnanci z Batizoviec, z Dúbravy, z Jablone, z Krízového a Rehabilitačného strediska Zátišie v Snine a samozrejme, že sme nemohli chýbať aj my z Centra sociálnych služieb Zátišie v Osadnom. Prijímatelia sociálnej služby predviedli svoju šikovnosť a zručnosť v týchto disciplínach: Maľovanie na tvár, Cukrárstvo, Výroba vencov z orechových škrupín, Vyšívanie, háčkovanie, ručné pletenie, Výroba zemiakových dekorácií, Hra – triafanie na cieľ a hokej,

Fotografovanie – „FOTO – reportáž z Abilympiády“.

[widgetkit id=39]

Prijímatelia Centra sociálnych služieb Zátišie sa na toto podujatie vždy veľmi tešia a zodpovedne sa naň pripravujú. Takéto súťažné prehliadky sú dôkazom toho, že aj keď sú naši prijímatelia zdravotne postihnutí, dokážu vytvoriť nádherné predmety z prírodných materiálov či zhotoviť ručnú prácu v podobe pestrej výšivky. O tom, že spraviť zaujímavú fotografiu či adventný veniec nie je vôbec jednoduché a že si to vyžaduje trpezlivosť, bystré oko a pevnú ruku sme sa presvedčili aj na tomto podujatí.

Veríme, že nasledujúci ročník bude zas o niečo tvorivejší a zaujímavejší.