Policajný deň v Zátiši

Balnica sa stáva tradíciou
25. mája 2012
Radosť z úspechu
23. októbra 2012
Zobraziť všetko

Význam psov pri udržiavaní verejného poriadku je nenahraditeľný. Vzbudzujú rešpekt a páchatelia majú z nich oveľa väčší strach ako pred samotnými policajtmi. Vedia obrániť svojho pána, vystopovať zlodeja, vyhľadať drogy. O tom, ako sa využívajú prirodzené zmysly najlepšieho priateľa človeka pre blaho všeobecné, sme sa porozprávali s príslušníkmi z Oddelenia služobnej kynológie OPP OR PZ v Humennom. Na začiatku však bola dohoda s npor. PhDr. Annou Čopákovou, že pripravíme akciu s humenskými a sninskými policajtmi.

Dohodli sme si priebežne termín a bolo iba otázkou času, kedy bude vyhovovať aj nám, aj chlapcom z oddelenia služobnej kynológie. Konečne sme sa dočkali a 8. júna do CSS Zátišie zavítali npráp. Branislav Bonk a jeho pes Vesly, práp. Ján Dupaj a jeho pes Gasko, kpt. Martin Knapec so psom Bodom a ppráp. Erik Berecin. Títo šikovní chlapci nám predviedli ukážkovú poslušnosť policajných psov. Iste je každému jasné, že takéto zamestnanie môže vykonávať len človek, ktorému psy prirástli k srdcu.

Radosť našich prijímateľov sociálnej služby pokračovala aj naďalej, keď svoju šikovnosť a zručnosť predviedli chlapci z Obvodného oddelenia PZ SR v Snine npráp. Jozef Zaremba a nstržm. Juraj Čovan.
Prijímatelia sociálnych služieb z CSS Zátišie v Osadnom ďakujú všetkým, ktorí premenili jeden obyčajný deň na deň plný zážitkov a prekvapení.

 

[widgetkit id=59]